top of page

WING CHUN NEDİR?

Yaklaşık 300 yıl önce Çin'in ünlü manastırı Shaolin'de yaşayan Ng Mui adında bir rahibe tarafından geliştirilmiş bir dövüş sanatıdır. Öğretisi rakibin saldırısını yönlendirmek ve kolay tekniklerle, büyük bir güce ihtiyaç olmaksızın karşındakini alt etmek prensibine dayanır.

Wing Chun çoklu tehditlere karşı kullanılabilecek, yetişkin veya çocuk herkesin kolaylıkla uygulayabileceği direk ve etkili hareketleri içeren bir defans öğretisidir.

KİMLER ALMALI?

- Ergenlik sorunları yaşayan gençler

- Odaklanma problemi olanlar

- Çocukları ile iletişim problemi yaşayan ebeveynler

- Stres ve kaosu daha iyi yönetmek isteyen yöneticiler

- Stres altında çalışanlar

- Doğru ve hızlı karar alma becerisi arayanlar

- Korku, endişe ve sabırsızlık sorunu yaşayanlar

- Kendini dış tehlikelere karşı korumak isteyen herkes

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Eğitimin temel amacı kişinin önce kendisiyle sonra da korkularıyla mücadele etmesini öğrenmesidir. Wing Chun eğitimi alan kişi merkezde sakin kalmayı, durumun ve rakibin niyetinin farkına varmasını öğrenir. Sadece dövüş anında değil, yaşamın tamamında kişiye önemli bir farkındalık kazandırır. Gücünü ve zaaflarını fark eden birey, kendini tanır ve sınırlarını keşfeder. Bireysel ya da grup olarak alınabilen eğitimde beden koordinasyonu, akıcı hareketler, zamanlama, mesafe ve pozisyon kavramları üzerinde durulur. Kişinin fiziksel kondisyonunda iyileşme sağlanır. 

bottom of page