top of page

BENİM HİKAYEM

EĞİTİMLER

2000'li yılların başıydı.  Günümün neredeyse 10 saatini işle geçiriyor, büyük bir stres altında çalışıyordum. 

 

Spora zaman ayırmıyor, düzensiz besleniyor, günlerimi stres içinde geçiriyordum. İstanbul'un müthiş temposu içerisinde yaşam çok hızlı akıyordu. Ancak ben onu kontrol edemiyordum. Dizginleri hayatın düzensiz akışına kaptırmış durumdaydım. 

 

Gidişattan mutlu değildim. Bir şeyleri değiştirmek, yenilenmek ve hayatımın kontrolünü kazanmak istiyordum. İşte tam da o dönemde yaşamımı değiştiren Wing Chun ile tanıştım. 

Savunma esaslı bir dövüş tekniği olan Wing Chun ile kendimi tanıdım; öz benliğim ile barıştım.

Hayatımda stres ve çatışmaya sebep olan unsurları ortadan kaldırmaya başladım. Fiziksel durumumu iyileştirirken, ruhsal dengemi de geliştirdim. 

Wing Chun ile başlayan kendimi bulma yolculuğum 4 yıl önce rehberim Cem Şen ile tanıştıktan sonra başka bir boyut kazandı. Şen'in desteği ile enerji esasına dayanan Kalp Yolu'nu öğrenmeye başladım. Pek çok kez Uzakdoğu'yu ziyaret ettim, büyük ustalardan dersler aldım, farklı yerlerde inzivaya çekilip meditasyon yaptım.

Cem Şen'in öğrencisi olarak tüm aşamaları tamamlayarak gerçek yeteneklerimin farkında vardım; anlamlı bir hayat  yaratmayı başardım. Bugün ise yıllar içinde kazandığım deneyimi yaşamını enerjiyle değiştirmek isteyenlerle paylaşıyorum.  

15 yılı aşan yolculuğumda edindiğim bilgileri 2 ayrı eğitim programı ile kendini yenilemek ve özüne dönmek isteyen bireylerle paylaşıyorum. 

 

Wing Chun Eğitimi

Bir Uzakdoğu dövüş sanatı olan Wing Chun, beden ve zihin birliğini savunur. Önyargıları devre dışı bırakarak farkındalığı en üst seviyeye çıkarmayı hedefler. Bu sayede kişinin kendini keşfetmesine olanak sağlar. Wing Chun öğrenen kişi bedenini geliştirdiği gibi stresle baş etmeyi ve her durumda sakin kalmayı öğrenir. 

 

Qi Gong Eğitimi

Qi Gong, 3 aşamalı bir enerji eğitimidir. Beden, zihin ve enerji üçlemesi ruhunuzu özgür bırakıp, hayatı tam yaşamaya başlamanızı sağlar. Qi Gong ile enerjinizi bloke eden kötü alışkanlıkları terk edecek, zorlanmadan sağlıklı beslendiğinizi fark edecek;  enerjinizi artırarak gündelik hayatın zorluklarını sakin bir şekilde karşılayan, stresten arınmış biri olacaksınız. 

bottom of page